KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14003368
nr 1400 3368
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Blandteknik, "Bruket Höganäs", gårdsmotiv. Signerad, daterad -45. Motivet: 15x13cm, yttermått inklusive ram: 34x50cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 31 maj 2021
kl 19:50:08
27/5 14:18:51
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman